Skill Tree: Dreadlord/zh-hans: Difference between revisions
From Elwiki
IceSoulMOG (talk | contribs) No edit summary |
m (Text replacement - "{{IconHover\|image-up=LockCover\.png\|image-down=(.*?)\|link=(.*?)}}" to "{{st|X|$1|$2|locked}}") |
||
(27 intermediate revisions by 5 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{| | {{Skill Tree 3/zh-hans|2nd | ||
|- | | Character=Lu/Ciel | ||
| | | 35-2={{st|X|Dreadlord11.png|Terror Absorption/zh-hans|恐惧吸收}} | ||
| | | 35-3={{st|X|Dreadlord07.png|Supreme Punishment/zh-hans|至高惩戒}} | ||
| 35-4={{st|X|Dreadlord04.png|Lord of Terror/zh-hans|恐惧的君主}} | |||
| | | 45-2={{st|X|Dreadlord08.png|Summon Darkness/zh-hans|黑暗召唤}} | ||
| 45-5={{st|X|LuCielSkill21.png|Oblivion/zh-hans|title=湮灭|locked}} | |||
| 50-2={{st|X|Dreadlord09.png|Shackling Chain/zh-hans|束缚之锁链}} | |||
|- | | 50-3={{st|X|DarknessCutter.png|Darkness Cutter/zh-hans|黑暗切割}} | ||
| | | 55-2={{st|X|Dreadlord10.png|Phantom Blade/zh-hans|幻影之剑}} | ||
| | | 60-4={{st|X|Dreadlord03.png|Force of Fear/zh-hans|恐惧的气息}} | ||
| | | 60-5={{st|X|Dreadlord02.png|Threat of Terror/zh-hans|title=恐惧的威胁|locked}} | ||
| | | 65-2={{st|X|Dreadlord06.png|Descent Darkness/zh-hans|title=黑暗血裔|locked}} | ||
| | }} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||