Template:角色: Difference between revisions
From Elwiki
IceSoulMOG (talk | contribs) mNo edit summary |
IceSoulMOG (talk | contribs) (用爪机UC测试看看·-·) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| style="text-align:center; width: 100%; border: | {| style="text-align:center; font-size: 1em; width: 100%; border: 2px solid #ccc; border-radius: 5px;" | ||
|- | |- | ||
| style="font-size: | | style="font-size: 1.25em; text-align: center; color: #fff; text-shadow: 1px 1px 1px black; border-bottom: 1px #000 solid; background-color: lightblue; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, lightblue 100%);" colspan="15" | '''角色''' | ||
|- style="font-weight: bold; text-align: center; text-shadow: 1px 1px 1px black;" | |||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF0000;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Elsword_Base.PNG|54px|link=Elsword/zh-hans|艾索德]] [[Elsword/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾索德</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF0000; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #FF0000 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Elsword_Base.PNG|54px|link=Elsword/zh-hans|艾索德]] [[Elsword/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾索德</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9400D3;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Aisha_Base.PNG|54px|link=Aisha/zh-hans|爱莎]] [[Aisha/zh-hans|<span style="color:#FFF;">爱莎</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9400D3; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #9400D3 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Aisha_Base.PNG|54px|link=Aisha/zh-hans|爱莎]] [[Aisha/zh-hans|<span style="color:#FFF;">爱莎</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #00FF00;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Rena_Base.PNG|54px|link=Rena/zh-hans|蕾娜]] [[Rena/zh-hans|<span style="color:#FFF;">蕾娜</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #00FF00; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #00FF00 100%);width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Rena_Base.PNG|54px|link=Rena/zh-hans|蕾娜]] [[Rena/zh-hans|<span style="color:#FFF;">蕾娜</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #333333;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Raven_Base.PNG|54px|link=Raven/zh-hans|雷文]] [[Raven/zh-hans|<span style="color:#FFF;">雷文</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #333333; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #333333 100%);width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Raven_Base.PNG|54px|link=Raven/zh-hans|雷文]] [[Raven/zh-hans|<span style="color:#FFF;">雷文</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF93AE;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Eve_Base.PNG|54px|link=Eve/zh-hans|伊芙]] [[Eve/zh-hans|<span style="color:#FFF;">伊芙</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF93AE; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #FF93AE 100%);width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Eve_Base.PNG|54px|link=Eve/zh-hans|伊芙]] [[Eve/zh-hans|<span style="color:#FFF;">伊芙</span>]]</span> | ||
|-style="vertical-align:top;" | |-style="vertical-align:top;" | ||
Line 50: | Line 50: | ||
|[[Image:Eve_3-1.PNG|54px|link=Code: Electra/zh-hans|唤雷师]]<br/>[[Code: Electra/zh-hans|<span>唤雷师</span>]]<br/>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Eve_3-2_Redo.PNG|54px|link=Code: Battle Seraph/zh-hans|炽天女王]]<br/>[[Code: Battle Seraph/zh-hans|<span>炽天女王</span>]] | |[[Image:Eve_3-1.PNG|54px|link=Code: Electra/zh-hans|唤雷师]]<br/>[[Code: Electra/zh-hans|<span>唤雷师</span>]]<br/>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Eve_3-2_Redo.PNG|54px|link=Code: Battle Seraph/zh-hans|炽天女王]]<br/>[[Code: Battle Seraph/zh-hans|<span>炽天女王</span>]] | ||
|- | |- style="font-weight: bold; text-align: center; text-shadow: 1px 1px 1px black;" | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #99CCFF;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Chung_Base_Redo.PNG|54px|link=Chung/zh-hans|澄]] [[Chung/zh-hans|<span style="color:#FFF;">澄</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #99CCFF; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #99CCFF 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Chung_Base_Redo.PNG|54px|link=Chung/zh-hans|澄]] [[Chung/zh-hans|<span style="color:#FFF;">澄</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF7E00;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Ara_Base.PNG|54px|link=Ara/zh-hans|艾拉]] [[Ara/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾拉</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF7E00; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #FF7E00 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Ara_Base.PNG|54px|link=Ara/zh-hans|艾拉]] [[Ara/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾拉</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9B111E;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Elesis_Base.PNG|54px|link=Elesis/zh-hans|艾丽希斯]] [[Elesis/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾丽希斯</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9B111E; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #9B111E 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Elesis_Base.PNG|54px|link=Elesis/zh-hans|艾丽希斯]] [[Elesis/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾丽希斯</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9F81F7;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Addicon1.png|54px|link=Add/zh-hans|艾迪]] [[Add/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾迪</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9F81F7; background-image: linear-gradient(to bottom, #eee 0%, #9F81F7 100%); width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;"><span style="float:left;padding-left:10px">[[Image:Addicon1.png|54px|link=Add/zh-hans|艾迪]] [[Add/zh-hans|<span style="color:#FFF;">艾迪</span>]]</span> | ||
|-style="vertical-align:top;" | |-style="vertical-align:top;" |