User:SonicEXE/Characters: Difference between revisions
From Elwiki
Line 6: | Line 6: | ||
[[File:ISNEW.png|IchKeineGern]][[File:NWNEW.png|Trap0sama]][[File:BMNEW.png|Nectrin]][[File:TTNEW.png|PikachuShota]][[File:SDNEW.png|Junk0Spear]][[File:CAvNEW.png|Periodis]][[File:StTNEW.png|GunsmitRoses]] | [[File:ISNEW.png|IchKeineGern]][[File:NWNEW.png|Trap0sama]][[File:BMNEW.png|Nectrin]][[File:TTNEW.png|PikachuShota]][[File:SDNEW.png|Junk0Spear]][[File:CAvNEW.png|Periodis]][[File:StTNEW.png|GunsmitRoses]] | ||
==Characters== | ==Characters== | ||
===EL RESONANCE LEVEL: | ===EL RESONANCE LEVEL: 47=== | ||
{| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | {| cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" width="100%" style="border-collapse: collapse;" | ||
|- | |- | ||
Line 18: | Line 18: | ||
! Current Goal | ! Current Goal | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File: | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:LKTransNEW.png|link=Lord Knight]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''guji''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''guji''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''95''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''SpellBreakers''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Alternate''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter (lv.4)''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Treasure Hunter (lv.4)''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''lv.99''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:RSTransNEW.png|link=Rune Slayer]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| [[File:RSTransNEW.png|link=Rune Slayer]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''MasuruDaimon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''MasuruDaimon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''90''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Kibougamine''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Kibougamine''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Elsword}};"| '''Uncommon''' | ||
Line 38: | Line 38: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| [[File:VPNEW.png|link=Void Princess]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| [[File:VPNEW.png|link=Void Princess]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''MephstaUsami''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''MephstaUsami''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''90''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''Rarely''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Aisha}};"| '''Rarely''' | ||
Line 48: | Line 48: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Toxophily''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Toxophily''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''91''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''91''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''SpellBreakers''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Rarely''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Rarely''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Rena}};"| '''Alternate''' | ||
Line 56: | Line 56: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| [[File:RFNEW.png|link=Reckless Fist]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| [[File:RFNEW.png|link=Reckless Fist]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''VetHedgehog''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''VetHedgehog''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''90''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''Uncommon''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Raven}};"| '''Alternate''' | ||
Line 70: | Line 70: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Main''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Main''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Treasure Hunter (lv.9)''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Treasure Hunter (lv.9)''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''El | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''El Resonance lv.50''' | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| [[File:CMNEW.png|link=Code: Empress]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| [[File:CMNEW.png|link=Code: Empress]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''MsIlluminati''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''MsIlluminati''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''90''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Only for Alchemy''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Only for Alchemy''' | ||
Line 83: | Line 83: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| [[File:CBSNEW.png|link=Code: Battle Seraph]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| [[File:CBSNEW.png|link=Code: Battle Seraph]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''AlterasQueen''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''AlterasQueen''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''87''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''no guild''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Uncommon''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Eve}};"| '''Uncommon''' | ||
Line 129: | Line 129: | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''GrishaJager''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''GrishaJager''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''85''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''85''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| ''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''no guild''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''Rarely''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''Rarely''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''Alternate''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Add}};"| '''Alternate''' | ||
Line 181: | Line 181: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:ArTTransNEW.png|link= Arme Thaumaturgy]] | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:ArTTransNEW.png|link= Arme Thaumaturgy]] | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Klainen''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''89''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''no guild''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Uncommon''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Alternate''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Treasure Hunter''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''lv.99''' | |||
|- | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:EENEW.png|link= Erbluhen Emotion]] | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''sehrainfach''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''62''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''no guild''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Uncommon''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Alternate''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Treasure Hunter''' | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''Transcendence''' | |||
|- | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| [[File:APTransNEW.png|link= Apostasia]] | |||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''AinKaufen''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''AinKaufen''' | ||
| style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''92''' | | style="text-align: center; background-color: {{ColorSel|CharLight|Ain}};"| '''92''' |
Revision as of 18:01, 6 May 2017
Suspended Characters
2nd Account
HormonalKingTsunMonarchSH1R0GANEShiemiNiiRatvinIronShotakunYemmaRajaMeowwMeowwwwSebastianLucGunsohneRose
3rd Account
IchKeineGernTrap0samaNectrinPikachuShotaJunk0SpearPeriodisGunsmitRoses
Characters
EL RESONANCE LEVEL: 47
Class | IGN | Lv. | Guild | Usage | Status | Profession | Current Goal |
---|---|---|---|---|---|---|---|
File:LKTransNEW.png | guji | 95 | SpellBreakers | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter (lv.4) | lv.99 |
File:RSTransNEW.png | MasuruDaimon | 90 | Kibougamine | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | lv.99 |
File:VPNEW.png | MephstaUsami | 90 | no guild | Rarely | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:GATransNEW.png | Toxophily | 91 | SpellBreakers | Rarely | Alternate | Treasure Hunter (lv6) | lv.99 |
File:RFNEW.png | VetHedgehog | 90 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:CNTransNEW.png | alane | 99 | RoyalDelight | Often | Main | Treasure Hunter (lv.9) | El Resonance lv.50 |
File:CMNEW.png | MsIlluminati | 90 | no guild | Only for Alchemy | Alternate | Alchemist (lv.8) | Transcendence |
File:CBSNEW.png | AlterasQueen | 87 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:TTNEW.png | ShadyKuroko | 85 | no guild | Rarely | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:YRTransNEW.png | 9TailsPrower | 89 | TheHouseofAlts | Uncommon | Sub-Main | Treasure Hunter | lv.99 |
File:BHNEW.png | Ardenologist | 85 | no guild | Almost Never | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:LPNEW.png | ShinNanaya | 85 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:MMNEW.png | GrishaJager | 85 | no guild | Rarely | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:DENEW.png | KakujaKing | 85 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:NBTransNEW.png | Zetsubouchan | 73 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter (lv.1) | lv.99 |
File:DLTransNEW.png | Dreadnerd | 93 | no guild | Often | Sub-Main | Treasure Hunter (lv.4) | lv.99 |
File:DiaTransNEW.png | NotSoEspanol | 85 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | lv.99 |
File:CrRTransNEW.png | GunsaufRoses | 85 | no guild | Often | Sub-Main | Treasure Hunter | lv.99 |
File:ArTTransNEW.png | Klainen | 89 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | lv.99 |
File:EENEW.png | sehrainfach | 62 | no guild | Uncommon | Alternate | Treasure Hunter | Transcendence |
File:APTransNEW.png | AinKaufen | 92 | no guild | Common | Sub-Main | Treasure Hunter (lv.5) | lv.99 |