Template:Characters PL: Difference between revisions
From Elwiki
Kubixiorek (talk | contribs) No edit summary |
Kubixiorek (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| style="text-align:center; width: 100%; border:1px solid #CCC; margin-bottom: 5px; background-color: #ffffff; border:1px solid #b1b1b1;" | {| style="text-align:center; width: 100%; border:1px solid #CCC; margin-bottom: 5px; background-color: #ffffff; border:1px solid #b1b1b1;" | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:125%; font-weight: bold; border:1px solid #b1b1b1; background-color: #e0e0e0; padding: 3px;" colspan="27; " | <span style="color: #000000;;"> | | style="font-size:125%; font-weight: bold; border:1px solid #b1b1b1; background-color: #e0e0e0; padding: 3px;" colspan="27; " | <span style="color: #000000;;">Postacie</span> | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF0000;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Elsword_Base.PNG|54px|link=Elsword/pl]]<br>[[Elsword|<span style="color:#FFF;">Elsword</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF0000;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Elsword_Base.PNG|54px|link=Elsword/pl]]<br>[[Elsword/pl|<span style="color:#FFF;">Elsword</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9400D3;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Aisha_Base.PNG|54px|link=Aisha/pl]]<br>[[Aisha|<span style="color:#FFF;">Aisha</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #9400D3;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Aisha_Base.PNG|54px|link=Aisha/pl]]<br>[[Aisha/pl|<span style="color:#FFF;">Aisha</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #00FF00;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Rena_Base.PNG|54px|link=Rena/pl]]<br>[[Rena|<span style="color:#FFF;">Rena</span>]]</span> | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #00FF00;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Rena_Base.PNG|54px|link=Rena/pl]]<br>[[Rena/pl|<span style="color:#FFF;">Rena</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #333333;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Raven_Base.PNG|54px|link=Raven/pl]]<br>[[Raven | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #333333;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Raven_Base.PNG|54px|link=Raven/pl]]<br>[[Raven/pl|<span style="color:#FFF;">Raven</span>]]</span> | ||
|-style="vertical-align:top;" | |-style="vertical-align:top;" | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
Line 13: | Line 12: | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
|-style="vertical-align:top; font-size:80%; font-color: #000000" | |||
|-style="vertical-align:top; font-size: | |[[Image:Elsword_2-1.PNG|54px|link=Magic Knight/pl]]<br/>[[Magic Knight/pl|<span>Rycerz<br>Zaklinacz</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Elsword_2-2.PNG|54px|link=Rune Slayer/pl]]<br/>[[Rune Slayer/pl|<span>Rycerz<br>Runiczny</span>]] | ||
|[[Image:Elsword_2-1.PNG|54px|link=Magic Knight/pl]]<br/>[[Magic Knight|<span> | |[[Image:Elsword_1-1.PNG|54px|link=Sword Knight/pl]]<br/>[[Sword Knight/pl|<span>Miecznik<br></span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Elsword_1-2.PNG|54px|link=Lord Knight/pl]]<br/>[[Lord Knight/pl|<span>Arcyrycerz<br></span>]] | ||
|[[Image:Elsword_3-1.PNG|54px|link=Sheath_Knight/pl]]<br/>[[Sheath_Knight/pl|<span>Rycerz<br>Cornwell</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Elsword_3-2.PNG|54px|link=Infinity Sword/pl]]<br/>[[Infinity Sword/pl|<span>Zaklinacz<br>Mieczy</span>]] | |||
|[[Image:Elsword_1-1.PNG|54px|link=Sword Knight/pl]]<br/>[[Sword Knight|<span> | |[[Image:Aisha_2-1.PNG|54px|link=Dark Magician/pl]]<br/>[[Dark Magician/pl|<span>Czarodziejka<br>Okultyzmu</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Aisha_2-2.PNG|54px|link=Void Princess/pl]]<br/>[[Void Princess/pl|<span>Księżniczka<br>Dusz</span>]] | ||
|[[Image:Aisha_1-1.PNG|54px|link=High Magician/pl]]<br/>[[High Magician/pl|<span>Arcy<br>Czarodziejka</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Aisha_1-2.PNG|54px|link=Elemental Master/pl]]<br/>[[Elemental Master/pl|<span>Władczyni<br>Żywiołów </span>]] | |||
|[[Image:Elsword_3-1.PNG|54px|link= | |[[Image:Aisha_3-1.PNG|54px|link=Battle Magician/pl]]<br/>[[Battle Magician/pl|<span>Mag<br>Bojowy</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Aisha_3-2.PNG|54px|link=Dimension Witch/pl]]<br/>[[Dimension Witch/pl|<span>Czarodziejka<br>Czasoprzestrzeni</span>]] | ||
|[[Image:Rena_2-1.PNG|54px|link=Combat Ranger/pl]]<br/>[[Combat Ranger/pl|<span>Strzelec<br>Bojowy</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Rena_2-2.PNG|54px|link=Wind Sneaker/pl]]<br/>[[Wind Sneaker/pl|<span>Pędziwiatr<br></span>]] | |||
|[[Image:Aisha_2-1.PNG|54px|link=Dark Magician/pl]]<br/>[[Dark Magician|<span> | |[[Image:Rena_1-1.PNG|54px|link=Sniping Ranger/pl]]<br/>[[Sniping Ranger/pl|<span>Strzelec<br>Myśliwski</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Rena_1-2_Redo.PNG|54px|link=Grand Archer/pl]]<br/>[[Grand Archer/pl|<span>Mistrzyni<br>Strzelców</span>]] | ||
|[[Image:Rena_3-1.PNG|54px|link=Trapping Ranger/pl]]<br/>[[Trapping Ranger/pl|<span>Strzelec<br>Erendil</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Rena_3-2.PNG|54px|link=Night Watcher/pl]]<br/>[[Night Watcher/pl|<span>Nocny<br>Tropiciel</span>]] | |||
|[[Image:Aisha_1-1.PNG|54px|link=High Magician/pl | |[[Image:Raven_2-1.PNG|54px|link=Over Taker/pl]]<br/>[[Over Taker/pl|<span>Kosiarz<br></span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Raven_2-2.PNG|54px|link=Reckless Fist/pl]]<br/>[[Reckless Fist/pl|<span>Ognista<br>Pięść</span>]] | ||
|[[Image:Raven_1-1.PNG|54px|link=Sword Taker/pl]]<br/>[[Sword Taker/pl|<span>Miecz<br>Śmierci</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Raven_1-2.PNG|54px|link=Blade Master/pl]]<br/>[[Blade Master/pl|<span>Mistrz<br>Miecza</span>]] | |||
|[[Image:Aisha_3-1.PNG|54px|link=Battle Magician/pl]]<br/>[[Battle Magician|<span> | |[[Image:Raven_3-1.PNG|54px|link=Weapon Taker/pl]]<br/>[[Weapon Taker/pl|<span>Wybraniec<br>Przeznaczenia</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image: Raven_3-2.PNG|54px|link=Veteran Commander/pl]]<br/>[[Veteran Commander/pl|<span>Weteran<br>Ognia</span>]] | ||
|[[Image:Rena_2-1.PNG|54px|link=Combat Ranger/pl]]<br/>[[Combat Ranger|<span> | |||
|[[Image:Rena_1-1.PNG|54px|link=Sniping Ranger/pl]]<br/>[[Sniping Ranger|<span> | |||
|[[Image:Rena_3-1.PNG|54px|link=Trapping Ranger/pl]]<br/>[[Trapping Ranger|<span> | |||
|[[Image:Raven_2-1.PNG|54px|link=Over Taker/pl]]<br/>[[Over Taker|<span> | |||
|[[Image:Raven_1-1.PNG|54px|link=Sword Taker/pl]]<br/>[[Sword Taker|<span> | |||
|[[Image:Raven_3-1.PNG|54px|link=Weapon Taker/pl]]<br/>[[Weapon Taker|<span> | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #FF93AE;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Eve_Base.PNG|54px|link=Eve/pl]]<br>[[Eve/pl|<span style="color:#FFF;">Eve</span>]]</span> | |||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: # | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #99CCFF;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:Chung_Base_Redo.PNG|54px|link=Chung/pl]]<br>[[Chung/pl|<span style="color:#FFF;">Chung</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: # | | style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: #fa9b0a;width: 1%;" colspan="3;" | <span style="color: #FFF;">[[Image:arazapowiedzpl.PNG|60px|link=Ara/pl]]<br>[[Ara/pl|<span style="color:#FFF;">Ara</span>]]</span> | ||
| style="font-size:85%; font-weight: bold; background-color: # | |||
|-style="vertical-align:top;" | |-style="vertical-align:top;" | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
| colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | | colspan="3;"| [[Image:Arrowsplit2.png]] | ||
|-style="vertical-align:top; font-size:70%; font-color: #000000" | |-style="vertical-align:top; font-size:70%; font-color: #000000" | ||
|[[Image:Eve_2-1.PNG|54px|link=Code Exotic/pl]]<br/>[[Code Exotic/pl|<span>Nazo-Wendeta<br></span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Eve_2-2.PNG|54px|link=Code Nemesis/pl]]<br/>[[Code Nemesis/pl|<span>Nazo-Nemezis<br></span>]] | |||
|[[Image:Chung_2-1_Redo.PNG|54px|link=Shooting Guardian/pl]]<br/>[[Shooting Guardian|<span> | |[[Image:Eve_1-1.PNG|54px|link=Code Architecture/pl]]<br/>[[Code Architecture/pl|<span>Nazo-Nadzieja<br></span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br>[[Image:Eve_1-2.PNG|54px|link=Code Empress/pl]]<br/>[[Code Empress/pl|<span style=>Nazo-Cesarzowa<br></span>]] | ||
|[[Image:Eve_3-1.PNG|54px|link=Code Electra/pl]]<br/>[[Code Electra/pl|<span>Nazo-Elektra<br></span>]]<br/>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Eve_3-2_Redo.PNG|54px|link=Code_ Battle_Seraph/pl]]<br/>[[Code:_Battle_Seraph/pl|<span>Nazo-Serafin<br></span>]] | |||
|[[Image:Chung_1-1_Redo.PNG|54px|link=Fury Guardian/pl]]<br/>[[Fury Guardian|<span> | |[[Image:Chung_2-1_Redo.PNG|54px|link=Shooting Guardian/pl]]<br/>[[Shooting Guardian/pl|<span>Strażnik<br>Altylerii</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Chung_2-2_Redo.PNG|54px|link=Deadly Chaser/pl]]<br/>[[Deadly Chaser/pl|<span style=>Wysłannik<br>Śmierci</span>]] | ||
|[[Image:Chung_1-1_Redo.PNG|54px|link=Fury Guardian/pl]]<br/>[[Fury Guardian/pl|<span>Strażnik<br>Furii</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Chung_1-2.PNG|54px|link=Iron Paladin/pl]]<br/>[[Iron Paladin/pl|<span>Żelazny<br>Paladyn</span>]] | |||
|[[Image:Chung_3-1_Redo.PNG|54px|link=Shelling Guardian/pl]]<br/>[[Shelling Guardian|<span> | |[[Image:Chung_3-1_Redo.PNG|54px|link=Shelling Guardian/pl]]<br/>[[Shelling Guardian/pl|<span>Kanonier<br></span>]]<br/>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[File:Chung_3-2_Redo.PNG|54px|link=Tactical Trooper/pl]]<br/>[[Tactical Trooper/pl|<span>Bombardier<br></span>]] | ||
|[[Image:Ara_1-1.PNG|54px|link=Little Hsien/pl]]<br />[[Little Hsien|<span>Mała Hsien<br></span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Ara_1-2.PNG|54px|link=Sakra Devanam]]<br />[[Sakra Devanam/pl|<span>???<br></span>]] | |||
|[[Image: | |[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]] | ||
|[[Image: | |||
|[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]] | |[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]]<br>[[Image:Arrowdown.gif]]<br/>[[Image:Unreleased.PNG|link=Ara]]<br />[[Ara|<span>Unreleased</span>]] | ||
|} | |||
|} | |||